چهارشنبه سوم شهریور 1389

گزارش تصویری از پاتوق کتاب موسسه نشر شهر در ایستگاه های مترو

   

    

 

 

نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه سوم شهریور 1389

فراخوان هشتمین نمایشگاه یاد یار مهربان

فراخوان هشتمین نمایشگاه یاد یار مهربان

نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   • 

جمعه یازدهم تیر 1389

جمعه بازار کتاب در بوستان‌هاي تهران برگزار مي‌گردد

 به گزارش واحد روابط عمومی و امور بین الملل موسسه نشر شهر - بوستان‌هاي جمشيديه، قيطريه و گلريزان (واقع در خيابان ولنجک)، ميزبان جمعه بازارهاي کتاب در تهران هستند.

مسئول جمعه بازار کتاب در بوستان‌هاي تهران، هدف اصلي از برپايي اين جمعه بازار کتاب را دسترسي آسان مردم به کتاب و محصولات فرهنگي عنوان کرد.
محمد رجامند اظهار داشت: پنجمين دوره «جمعه بازار کتاب تهران» از تاريخ 89.4.11 لغايت 89.5.15 در بوستان‌هاي شهر تهران واقع در منطقه يک شهرداري برگزار مي‌شود و موسسه نشر شهر در راستاي اجراي وظايف محوله از سوي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران مبني بر دسترسي آسان شهروندان به کتاب و محصولات فرهنگي و ارتقاي فرهنگ مطالعه و کتابخواني براي پنجمين سال پياپي، اقدام به برگزاري جمعه بازار کتاب نموده است.
مدير فروشگاه‌ها و نمايشگاه‌هاي موسسه نشر شهر، تعداد ناشرين شرکت کننده در اين دوره را 30 ناشر عنوان کرد و گفت: حدود 3000 عنوان کتاب که دربرگيرنده موضوعات عمومي و کودک و نوجوان است در جمعه بازارها عرضه مي‌شود.
وي همچننين گفت: امسال با هماهنگي به عمل آمده با معاونت اجتماعي فرهنگي شهرداري منطقه 1، براي اولين بار همزمان با برگزاري جمعه بازار کتاب سامانه‌اي به نام سامانه نشاط که شامل اجراي موسيقي زنده، جنگ شادي، مسابقه و همچنين غرفه‌هاي مخصوص بازي‌هاي آموزشي فکري و ايجاد خلاقيت مخصوص رده سني کودک و نوجوان است، برنامه‌هاي شاد و مفرحي را براي بازديد کنندگان برنامه ريزي کرده است.
محمد رجامند، برگزاري جمعه بازار کتاب را ويژه تابستان دانست و ساعت کار آن را از ساعت 17 الي 23 عنوان کرد و گفت: کتاب‌هاي عرضه شده با 10% تخفيف به شهروندان عرضه مي‌شود.
نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه نوزدهم اردیبهشت 1389

بيست و سومين نمايشگاه كتاب تهران

بيست و سومين نمايشگاه كتاب تهران

15 تا 25 ارديبهشت ماه 1389
مصلي تهران

ساعت بازديد:10 الي 20

« مؤسسه نشر شهر سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران » در غرفه 26 (راهروي 30 شبستان- ناشران عمومي) ، غرفه 186 (سالن c 25 – ناشران كودك) و غرفه‌هاي  72 و61(طبقه دوم شبستان بازار جهاني كتاب)، ميزبان شماست.

نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه نوزدهم اردیبهشت 1389

برنامه حضور نويسندگان در غرفه‌هاي مؤسسه نشر شهر

برنامه حضور نويسندگان در غرفه‌هاي مؤسسه نشر شهر

مدعو

روز

تاريخ

ساعت

غرفه

آقاي احسان غلامي

جمعه

17/2/89

13

بزرگسال

آقاي جمشيد خدادادي

شنبه

18/2/89

14

بزرگسال

خانم شرمين نادري

دوشنبه

20/2/89

15

بزرگسال

خانم حديث لزرغلامي

سه‌شنبه

21/2/89

17

بزرگسال

آقاي احمد دالكي

چهارشنبه

22/2/89

15

بزرگسال

آقاي نيما دهقاني

پنجشنبه

23/2/89

14

بزرگسال

آقاي رحماندوست

جمعه

24/2/89

13-14

كودك

نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   • 

سه شنبه چهاردهم اردیبهشت 1389

توليد بيش از 200 عنوان كتاب در حوزه شهري و شهروندي

مؤسسه نشر شهر به عنوان ناشر كتابهاي شهري و شهروندي با بيش از 200 عنوان كتاب در گرو‌ه‌هاي سني كودك و نوجوان و بزرگسال در بيست و سومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران شركت مي‌كند.

به گزارش روابط عمومي و اموربين‌الملل مؤسسه نشر شهر در اين دوره، آثار ارائه شده در حوزه‌هاي “اخلاق شهري”، “ادبيات”، “تاريخ و فرهنگ”، “مترو”، “زندگي و مطالعات شهري”، “هنر” و “سلامتي در شهر” ، در كنار قرآن‌هاي نيريزي و مصحف ايران با چاپ نفيس عرضه مي شود.

در ششمين حضور مؤسسه نشر شهر در نمايشگا‌ه بين‌المللي كتاب تهران در بخش كودك و نوجوان 100 عنوان كتاب به همراه 44 نوع پازل سه بعدي آموزشي براي علاقه‌مندان اين گروه سني عرضه خواهد شد.

شايان ذكر است در سال 1388 بيش از 150 عنوان كتاب با رويكرد شهري و شهروندي و حوزه تخصصي “مطالعات شهري” به سفارش شهرداري تهران،توسط مؤسسه نشر شهر چاپ و منتشر شده است.

نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   • 

دوشنبه سوم اسفند 1388

سينماي 4بعدي در دومين نمايشگاه بين‌المللي سرگرمي‌هاي کودک و نوجوان

براي نخستين بار سينماي 4 بعدي توسط شرکت ايراني در دومين نمايشگاه بين المللي سرگرمي کودک و نوجوان رونمايي مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي دومين نمايشگاه بين المللي سرگرمي کودک و نوجوان  ؛ سيد اميرمسعود شهرام نيا «مدير عامل موسسه نشر شهر و دبير نمايشگاه» با اشاره به اهداف فرهنگي اين نمايشگاه گفت: شرکت کنندگان در دومين نمايشگاه بين المللي سرگرمي هاي کودک و نوجوان، آخرين دستاوردهاي علمي، آموزشي و فني در حوزه سرگرمي را ارايه مي دهند.

وي به حضور گسترده ناشران کودک در اين نمايشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: دراين دوره شاهد حضور گسترده در بخش ناشران کودک و نوجوان هستيم که بيش از 30 ناشر کودک و نوجوان در دومين دوره نمايشگاه حضور خواهند داشت.

دبير نمايشگاه بين المللي سرگرمي کودک و نوجوان افزود: برنامه هاي ويژه اي شامل برگزاري تورهاي بازديد دانش آموزان از نمايشگاه، اجراي تئاتر، موسيقي، ايستگاه نقاشي و برنامه هاي شاد و مفرح مخصوص کودکان در طول برگزاري نمايشگاه برپا مي شود.
مديرعامل موسسه نشر شهر همچنين از حضور شهرداران مناطق در ايام برگزاري نمايشگاه خبر داد و گفت: حضور شرکت هاي ايراني و خارجي و ارائه آخرين دستاوردهاي علمي و فني امکان مناسبي براي مديران شهري فراهم آورده است.

 نمايشگاه بين المللي سرگرمي کودک و نوجوان به همت موسسه نشر شهر وابسته سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران و با همکاري سازمان توسعه تجارت از 13 تا 17 اسفند در نمايشگاه دائمي شهرداري در بوستان گفتگو برگزار مي شود.

نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه سیزدهم آبان 1388

سفيران كشورهاي عضو سازمان اكو، به هفتمين نمايشگاه ياديار مهربان دعوت شدند.

 به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی هفتمین نمایشگاه یادیار مهربان ، از سفيران كشورهاي تاجيكستان، افغانستان، تركمنستان، قرقيزستان، جمهوري آذربايجان، ازبكستان، تركيه، قزاقستان و پاكستان، براي بازديد از هفتمين نمايشگاه اهداي كتاب «ياديار مهربان» و تبادل نظر با مسئولان فرهنگي دعوت به عمل آمده است.

هفتمين نمايشگاه ياديار مهربان با مشاركت معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران توسط مؤسسه نشرشهر از 23 تا 30 آبان‌ماه در محل دائمي نمايشگاه‌هاي شهرداري تهران واقع در بوستان گفتگو برپاست. اين نمايشگاه ويژه اهداي كتاب به مدارس شهر تهران است و با هدف تجهيز مدارس و احياي جايگاه شايسته كتاب در ميان دانش‌آموزان و ترويج فرهنگ كتابخواني برگزار مي‌شود.

نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   • 

سه شنبه دوازدهم آبان 1388

برنامه زمانبندي مراجعه مدارس به هفتمين نمايشگاه ياد يار مهربان

در آستانه هفته کتاب، از کلیه مدارس حوزه شهر تهران دعو ت می­­شود به شرح جدول زیر به نمایشگاه یاد یار مهربان مراجعه و کتب مورد نیاز خود را انتخاب و به صورت رایگان دریافت نمایند.

ردیف

مناطق شهرداری

تاریخ مراجعه

1

7-9-16-13-1

23/8/88 - 24/8/88

2

21-12- 18- 17- 8-2-10

25/8/88 - 26/8/88

3

20-5-19-3-4- شهرری

27/8/88 - 28/8/88

4

22-15-14-11-6

29/8/88 -30/8/88

 

 

ب) ساعات مراجعه:

مدارس مقطع متوسط و پیش دانشگاهی            ساعت30/10-30/8             

مدارس مقطع راهنمایی                                ساعت 13-11   

مدارس مقطع ابتدایی                                  ساعت 16-14

ج) مدار ک لازم:

1- اصل مهر مدرسه جهت ارائه رسید کتاب­های دریافتی؛

2- کارت شناسایی معتبر نماینده مدرسه؛

3- اصل دعوتنامه ارسالی توسط موسسه نشر شهر به صورت تکمیل و مهر شده ( که از طریق پست برای مدارس ارسال  می­شود).

نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   • 

سه شنبه دوازدهم آبان 1388

برگزاری هفتمین دوره نمایشگاه یاد یار مهربان در هفته کتاب

هفتمین نمایشگاه یاد یار مهربان در هفته کتاب به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران توسط مؤسسه نشر شهر برگزار خواهد شد.

به گزارش كميته اطلاع‌رساني و تبليغات هفتمین نمایشگاه یاد یار مهربان ، این نمایشگاه با هدف تجهیز کتابخانه‌های مدارس شهر تهران، حوزه‌های علمیه و خوابگاه‌های دانشجویی جدید التأسیس شهر تهران به كتب جديد‌الانتشار و ارتقای سطح فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرداری تهران در محل بوستان گفتگو برگزار می شود.

تاريخ دقيق برگزاري نمايشگاه متعاقباً اعلام مي‌شود.

 

 

 

 

نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه دوازدهم مهر 1388

دومين نمايشگاه بين المللي سرگرمي هاي كودك و نوجوان

برگزاري دومين نمايشگاه بين المللي سرگرمي هاي كودك و نوجوان ، وسايل ، تجهيزات آموزشي ،كمك آموزشي ،پارك ها ، شهربازي ، پوشاك و لوازم مصرفي كودك و نوجوان .

زمان برگزاري :اول اسفندماه 1388

محل برگزاري :محل دائمي نمايشگاه بين المللي تهران

وضعيت : در مرحله اخذ مجوز و فراخوان ثبت نام

برای اطلاعات بیشتر می توانید به  به نشانی http://shahrpress.ir/ مراجعه نمایید.

 

نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه بیست و دوم شهریور 1388

مراسم رونمايي از كتاب سفره رمضان برگزار شد

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل مؤسسه نشر شهر مراسم رونمايي از كتاب سفره رمضان در تاريخ پانزدهم شهريور با حضور جمعي از كارشناسان تغذيه و تعدادي از مدعوين در محل فرهنگسراي رسانه واقع در بلوار كشاورز برگزار شد.

در اين مراسم مدير عامل مؤسسه نشر شهر با اشاره اين موضوع كه توليد كتاب هايي از اين قبيل و با عنوان كلي سلامت شهروندي در دستور كار مؤسسه قرار گرفته است، توجه هر بيشتر شهروندان به اصول صحيح تغذيه را از اركان جامعه سالم برشمرد.

دكتر درستي(رئيس مؤسسه دنياي تغذيه،‌استاد دانشگاه ) ضمن ابراز خرسندي از برگزاري چنين مراسم ارزشمندي ، آن را به عنوان يكي از شيوه هاي اطلاع رساني و آموزش تغذيه سالم و آشتي شهروندان با كتب تخصصي در اين زمينه دانست.

در انتها يكي از كارشناسان مؤسسه دنياي تغذيه و سلامت نيز با بيان اهميت وجود دستورهاي غذايي متناسب با ماه مبارك رمضان براي شهروندان ، استفاده از چنين كتاب هايي را به عموم مردم جامعه توصيه نمود.

گفتني است در پايان شركت كنندگان در اين مراسم روزه خود را با صرف تعدادي از غذاهايي كه دستور پخت آن ها در كتاب سفره رمضان آمده است ‏ ، افطار نمودند.

نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه یکم شهریور 1388

برگزاری نمایشگاه افطار تا سحر در ماه مبارک رمضان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه نشر شهر

همزمان با ماه مبارک رمضان نمایشگاه افطار تا سحر با عرضه ۱۰۰۰ عنوان کتاب با موضوعات مذهبی ، كودك و نوجوان در بوستان كتاب در ايام ماه مبارك رمضان برگزار مي شود.

اين نمایشگاه از ساعت ۱۹ الی ۲۴  هر روز در ماه مبارك رمضان پذیرای علاقه مندان خواهد بود.

ضمناْ از روزه داران عزیزی که در هنگام ابتدای نمایشگاه یعنی افطار به نمایشگاه مراجعه می نمایند پذیرایی خواهد شد.

 

نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   • 

یکشنبه یکم شهریور 1388

حضور نشر شهر در هفدهمين نمايشگاه بين المللي قرآن كريم

به گزارش واحد روابط عمومي و امور بين الملل مؤسسه نشر شهر ، اين مؤسسه پنجمين حضور متوالي خود را در نمايشگاه بين المللي قرآن كريم تجربه خواهد نمود.

قرآن مذهب نيريزي به عنوان محصول ويژه نشر شهر در اين نمايشگاه خواهد بود. از ديگر محصولات شاخص عرضه شده مي توان به مواردي چون ‏، راهنماي جامع روزه داري ، آشپزي سحر و افطار، سفره رمضان و هم چنين پازل سه بعدي حرم مطهر امام رضا (ع) اشاره نمود.

علاقه مندان بازدید از غرفه نشر شهر می توانند به مصلی امام خمینی - شبستان - راهروی شماره ۱۹ غرفه موسسه نشر شهر مراجعه نمایند.

نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و دوم مرداد 1388

جشن رونمايي از کتاب "کليد ورود به طب قديم" برگزار شد

جشن رونمايي از کتاب "کليد ورود به طب قديم" با حضور مدير عامل موسسه نشر شهر و نويسنده اين کتاب در فرهنگسراي خانواده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل مؤسسه نشر شهر ، دكتر امير مسعود شهرام نيا در مراسم رونمايي از اين کتاب، بر جدي‌تر گرفتن حوزه طب قديم و فرهنگ سازي در اين خصوص تأکيد کرد.

مدير عامل موسسه نشر شهر، اطلاع رساني درحوزه نشر را مهم دانست و افزود: يکي از مشکلات حوزه نشر اين است که علاقه مندان به کتاب هاي مختلف از نشر آن مطلع نيستند.

شهرام نيا گفت: با اينکه طب قديم ما طب قرآني است و اين امتيار طب سنتي ماست اما برخلاف ديگر کشورها کمتر به آن پرداخته شده است و در حوزه طب سنتي چندان آثار فاخر و درخور توجهي نداريم.

وي افزود: به علت استقبال شهروندان چاپ دوم اين کتاب به زودي منتشر مي شود و دو جلد ديگر از اين مجموعه آماده است که در آينده اي نزديک آنها را منتشر خواهيم کرد.

جمشيد خدادادي نويسنده اين کتاب هم در اين مراسم، با اشاره به اهميت طب قديم هدف از نوشتن اين کتاب را خدمت به مردم و اشاعه فرهنگ متعالي قرآن بيان کرد.

وي افزود: دو سال است که اين طب را در اروپا هم رواج داده ايم و با استقبال خوبي در آنجا مواجه شده است.

خدادادي گفت: طب قرآني تنها طبي است که در نهاد انسان قرار دارد و اين طب در پيشگيري و درمان حرف اصلي را مي زند.

مؤذني عضو کميته اسلامي فرهنگستان علوم پزشکي هم در اين مراسم در سخناني با بيان اينکه طب قرآني طب جزئي نيست گفت: بايد سعي کنيم در طب قرآني سرآمد شويم و حرفي براي گفتن داشته باشيم.

وي افزود: مسئولان بايد به همان اندازه که براي نشاط شهروندان برنامه ريزي مي کنند به سلامت جسم آنان هم توجه داشته باشند.

کتاب "کليد ورود به طب قديم" به قلم جمشيد خدادادي و با مقدمه محمد هادي مؤذن جامي در موسسه نشر شهر به چاپ رسيده است.

 

نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه هفتم مرداد 1388

جمعه بازار كتاب در بوستان‌هاي تهران

به گزارش روابط عمومي مؤسسه نشرشهر چهارمين دوره جمعه بازار كتاب با هدف ارتقاء سطح دانش عمومي، فرهنگ مطالعه و دسترسي آسان شهروندان تهراني به كتاب تابستان امسال برگزار مي‌شود.

دكتر شهرام‌نيا مديرعامل مؤسسه نشرشهر با اعلام اين خبر افزود: 4 بوستان نياوران، قيطريه، پرديس ملت و زمرد (فرهنگسراي پايداري) براي اين رويداد فرهنگي در نظر گرفته شده است و با توجه به استقبال شهروندان تهراني جمعه بازارهای کتاب عصر روزهاي جمعه هر هفته از ساعت 16 تا 22 تا پايان مردادماه برپا خواهد بود.

در اين جمعه‌بازارها كه با حضور ناشران معتبر برگزار مي‌شود براي گروه‌هاي سني و سليقه‌هاي مختلف، كتاب معرفي و عرضه خواهد شد.

نوشته شده توسط روابط عمومی در |  لینک ثابت   •